از دیر باز تا کنون مطالب زیادی در مورد فواید و مضرات چای سبز و تاثیر آن بر روی لاغری و تناسب اندام وجود داشته ولی در این مقاله سعی داریم به فواید چای سبز بپردازیم.
چای سبز بخاطر وجود آنتی اکسیدان زیادی که دارد میتواند موجب لاغری در افراد شود. آنتی اکسیدانی که در چای سبز وجود دارد اپی گالو کاتچین گالات (EGCG) نام دارد که این آنتی اکسیدان بر چربی سوزی و کاهش وزن در بدن تاثیر زیادی دارد. ولی زمان و میزان مصرف چای سبز در طول روز خیلی مهم است.
مصرف بیش از ۴ لیوان چای سبز در طول روز توصیه نمیشود زیرا مصرف بیش از این مقدار چای سبز در طول روز میتواند به دفع آب و الکترولیت های داخل بدن منجر شود و همچنین اختلال های عصبی به همراه دارد.
برای کاهش وزن بهترین زمان مصرف چای سبز ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از وعده های غذایی است. به یاد داشته باشید که اگر برای کاهش وزن بوسیله چای سبز میخواهید کمک بگیرید باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.
البته بدلیل اینکه خیلی افراد طعم چای سبز را نمپسندند میتوانند با اضافه کردن گیاهانی مثل دارچین و یا زنجبیل هم طعم بهتری به چای سبز بدهند و هم از خواص این گیاهان در لاغری استفاده کنند و اثر آن را بیشتر کنند.