جنسینگ

جنسینگ گیاهیست که بیشتر در شرق آسیا میروید و به جنسینگ آسیایی معروف است البته این گیاه در شمال قاره آمریکا نیز وجود دارد که به آن جنسینگ آمریکایی میگویند.

در گذشته این گیاه تنها توسط مردمان چین، کره، تایلند، اندونزی و سرخپوستان آمریکایی مورد استفاده قرار میگرفت ولی بعد از اینکه خواص جادویی این گیاه کشف شد به تمام دنیا صادر شد و مخصوصا در صنعت دارو مورد استفاده زیادی قرار گرفت.

از خواص جادویی این گیاه که ریشه آن قابل استفاده است میتوان به تقویت حافظه، افزایش توان و قدرت ذهنی و جسمی بدن، مقابله با پیری و عوارض آن، تنظیم قند خون، افزایش قوای جنسی مخصوصا در آقایان، جلوگیری از عوارض یائسگی و مقابله با استرس و افسردگی و بسیاری دیگر از موارد اشاره کرد.

جنسینگ آسیایی طبعی گرم داشته ولی جنسینگ آمریکایی طبعی سرد دارد ولی هر دو خواص عمومی یکسانی دارند. به یاد داشته باشید که هرچقدر عمر این گیاه با ارزش تر باشد ارزش بیشتری دارد بخاطر اینکه متناسب با عمر این گیاه ماده موثر درون ریشه آن افزایش پیدا میکند.
برای استفاده از این گیاه ریشه آنرا باید دم کنید و به مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید دم بکشد و سپس استفاده کنید.
این دمنوش بهتر است شب ها استفاده نشود بدلیل اینکه میتواند خواب را با اختلال مواجه کند همچنین برای خانم های باردار و شیرده نیز توصیه نمیشود.
برای تهیه از این دمنوش و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید