آلوورا گیاه هزار درمان

آلوورا گیاهیست که در بیشتر کشورها قابلیت رشد دارد و به صبر زرد نیز معروف است.

آلوورا که معمولا بدون ساقه است و البته در برخی مواقع ساقه ای کوتاه دارد. رنگ گیاه آلوورا سبز تا خاکستری میباشد و بین ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی متر رشد میکند. برگ های آن گوشتی و بصورت نیزه ای میباشد که لبه های آن دندانه ای است و در اصل ژل داخل برگ ها که آن را بصورت گوشتی درآورده بیشترین خاصیت را دارد.

ژل گیاه آلوورا حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها، اسید آمینه و مواد معدنی میباشد که از این رو مانند آنتی اکسیدان عمل میکند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و چون دارای مواد معدنی متعددی است به گیاه هزار درمان معروف است.

ژل گیاه آلوورا به دلیل ویتامین هایی که دارد غذای کامل پوست را تامین میکند و در نتیجه از چین و چروک و پیری پوست جلوگیری میکند و همچنین باعث تقویت رنگدانه های مو میشود و در نتیجه اجازه سفید شدن به موها را نمیدهد.
آلوورا در درمان بیماریهای دیگری نیز تاثیر گذار است.

درمان سوزش معده

سوزش معده یا رفلاکس معده زمانی اتفاق می‌افتد که اسید معده وارد نای شود و باعث ایجاد سوزش میشود. استفاده از ژل آلوورا بعد از غذا باعث میشود این اسید از معده خارج نشود و در نتیجه سوزشی وجود نداشته باشد.

درمان زخم های دستگاه گوارش

در دستگاه گوارش از دهان گرفته تا روده بزرگ امکان دارد متناسب با نوع غذاهایی که میخوریم زخم هایی بوجود آید که ژل آلوورا میتواند در بهبود این زخم ها حتی زخم های روی لثه تاثیر مثبتی داشته باشد.

کاهش قند خون

افرادی که دیابت نوع ۲ دارند با م. صرف ژل آلوورا میتوانند قند خون خود را کاهش دهند همچنین تحقیقات دیگری نشان داده که پالپ های آلوورا نیز در کاهش قند خون تاثیر داشته.

رفع یبوست

آلوورا بهترین ملین طبیعیست . تحقیقاتی در سال ۲۰۱۴ که روی موشها انجام شد نشان میدهد که این گیاه به عنوان ملین عمل کرده و میتواند در درمان یبوست تاثیر گذار باشد. پس در سال ۲۰۱۶ تحقیقات روی ۱۰۰ نفر از کسانی که دچار یبوست بودند و از ژل آلوورا استفاده میکردند نشان داد که تاثیر نود درصدی در بهبود یبوست دارد

چای سبز آلوورا و پودر عسل نیوشا
دمنوش شکوفه آلوورا نیوشا

راز سلامتی نیوشا “آلوورا، رازیانه، کاکوتی و چای سبز”